Вівторок
19.03.2024
04:10
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Любомльський районний будинок культури
Головна Реєстрація Вхід
Інформація про роботу Любомльського РБК »
Меню сайту

Погода
Любомль

Форма входу

       Інформація про роботу Любомльського РБК

В Любомльському будинку культури нараховується 20 клубних формувань. Серед них є гуртки, любительські об’єднання, клуби за інтересами та ін.

        Метою діяльності клубних формувань є задоволення духовних запитів населення різної вікової категорії та соціального положення, організація їхнього змістовного активного відпочинку, розвиток соціальної активності; пробудження пізнавального інтересу до історії рідного краю, народу, його звичаїв і традицій, формування національної свідомості, внутрішньої культури, пошанування і примноження духовних і матеріальних цінностей краю; виховання шанобливого ставлення до мови, культури, традицій своєї нації, поваги і толерантного відношення до культур інших народів; збереження і пропаганда українського народного та сучасного мистецтва, популяризація кращих майстрів та виконавців.

1. Народний аматорський театр – керівник Тетяна Григорівна Зінчук.

        В репертуарі театру п’єси української і російської класики, п’єси сучасних молодих драматургів. Тематика їх актуальна, так як керівники цього колективу вміло протягували нитку між минувшиною і  темою сьогодення, робили героїв їх органічними, віртуозними, виразними, характерними.

         З 1 лютого 2011 року керує народним аматорським театром  Зінчук Т.Г.

         Колектив народного аматорського театру в даний час вбирає у себе список талановитих людей, які працюють в районному будинку культури та в системі культури району. Кількість їх сягає до 30 чоловік.

         Силами цього колективу організовуються і проводяться різноманітні тематичні масові заходи, театралізовані видовища, вшанування ювілярів і професійних свят.

         Авторські розробки сценарних проектів роблять їх актуальними, живлячими душу людини з її життєвими досягненнями і пережитими роками.

Протягом останнього періоду 2013 року силами колективу внесені вагомі доробки у ході проведення творчого звіту району, присвяченого 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка , що яскраво виразилось у ході музично-хореографічної композиції «Слово моє, сльози мої»», тематично-масового заходу, присвяченого Дню Перемоги «Вклонімося низько безстрашним солдатам».  

З постановкою вистави за п’єсою Михайла Старицького «Як ковбаса та чарка, то минеться й сварка» приймали участь в обласному театральному огляді на базі Горохівського будинку культури, де посіли ІІІ місце, а учасник НАТ Сергій Шафран нагороджений грамотою обласного управління культури за високу акторську майстерність.

В даний час колектив театру працює над постановкою п’єси Т.Г. Шевченка «Назар Стодоля». Задіяні актори у даній виставі проявляють високу ініціативу у власному баченні і трактуванні ролі, розкритті теми та ідеї твору.

2. Народний аматорський хор ветеранів війни і праці «Осіннє золото» - керівник Ярослав Олексійович Притула.

       Народний аматорський хор ветеранів війни і праці «Осіннє золото» заснований в 1987 році Любомльською міською радою народних депутатів і радою ветеранів війни і праці міста Любомля. З дня заснування і до 2002 року хором керував викладач дитячої музичної школи м. Любомля Шнур Леонід Федорович. Після його смерті цю справу продовжив викладач Притула Ярослав Олексійович.

         У 1994 році хоровому колективу присвоєне почесне звання «народний», а в 2000 та 2003 рр. його було підтверджено. Нині хор налічує 35 учасників з числа ветеранів війни і праці м. Любомля.

         Хор працює стабільно та наполегливо, бере участь у всіх масових заходах району.  Його творчість знайома усім жителям району, адже ветерани побували з концертами майже в кожному селі. Дуже часто хор запрошують і в сусідній Шацький район виступати перед відпочиваючими санаторію «Лісова пісня». Також учасники хору були гостями Республіки Польща та Білорусь. Хор приймає участь також і в обласних оглядах хорів ветеранів війни і праці.

          При колективі працює жіноча і чоловіча вокальні групи, сімейне тріо, дуети, солісти. В репертуарі хору є пісні Великої Вітчизняної війни, пісні січових стрільців, українські народні та авторські пісні.

          Хор «Осіннє золото» - це колектив однодумців, які щиро захоплюються піснею, віддано працюють, вдосконалюючи свою майстерність, радіють кожному виходу на сцену.

          Золотим фондом творчих здобутків колективу є твори: «Україна», «Земле наша мила», «Пісня про Любомль», «Закувала зозуленька», «Козаки, гей, козаки» та багато інших.

           Колектив проводить також виховну роботу з молоддю та дітьми міста. Дуже часто їх можна побачити на сцені разом з дитячим хором. Організовуються спільні заходи: «Зустріч поколінь», «Зустріч з прикордонниками», «Спогади про війну», «Українські вечорниці», «Вшануємо пам'ять героїв» та ін.

          Народний аматорський хор ветеранів війни і праці «Осіннє золото» неодноразово був нагороджений грамотами та дипломами району та області.

 3. Клуб за інтересом «Спотканнє» - керівник Надія Іванівна Шоцька.

        Клуб  створено на базі творчих колетивів Любомльського РБК та ансамблю пісні «Цикади», «Веселі сусідки», «Алє бабки», «Сосновіца» гміни Дорохуськ  РП.

Клуб за інтересом «Спокнаннє» є колективом, створеним на основі культурної співпраці учасників, обмінної концертної діяльності, збереження і вивчення побутових обрядів польського та українського народів, знайомство з їх історією, організація спільного відпочинку, переймання досвіду.

Членів цього колективу об’єднує загальний інтерес та любов  до пісні, виявлення їх творчих задатків.

        Спільно проходять такі творчі зустрічі, як відзначення ювілейних, мистецьких і особистих дат, проведення диспутів, забав, танцювальних вечорів.

         За час роботи даного клубу між учасниками як з української так і з польської сторони зав’язались теплі та дружні відносини.

       Існує багато творчих проектів за участю членів клубу за інтересом «Спотканнє». В Любомльському РБК традиційно проводиться конкурс юних виконавців української народної та сучасної пісні «Зірки над Бугом».  Декілька років поспіль гостями цього конкурсу є юні талановиті виконавці з Парчевського повіту РП. Протягом 2013 року творчі колективи  РП були гостями і учасниками традиційних свят Любомльского району, а зокрема приймали участь:

         -колектив «Цикади» РП гміни Дорогуськ в районному фольклорному святі «З Різдвом Христовим»,яке проходило на центральній площі міста Любомль 8 січня  та 13 січня  в с.Гуща  на святі «Коляда».  В районному фольклорному святі « Цвіт папороті» 6 липня присвяченому дню Івана Купала на Згоранському озері приймали участь колективи «Алє бабкі», «Сосновіца»  та «Цикади» гміни Дорохуськ РП.

         -24 червня 2013 року  на святкуванні дня міста була присутня делегація з Парчевського повіту РП.

         -19 грудня делегація гміни Дорохуськ  з колективами «Цикади», «Теосінки», «Алє бабкі» були на святкуванні засвічення новорічної ялинки.

          З обмінним візитом  народний аматорський фольклорний колектив «Опалинка»  с.Гуща 26 січня 2013 року був учасником  міжнародного фестивалю «Щедрівки та колядки над Бугом» в м. Влодава, 22 червня  приймали участь у святкуванні Яна «Ноц свєнтуянська» в с. Свержі гміни Дорохуськ,   17 вересня були учасниками гмінних дожинок в с. Дорохуськ.

         18 січня 2014 року народний аматорський ансамбль «Любава» Любомльського РБК та народний аматорський фольклорний колектив  «Опалинка»  Гущанського клубу були учасниками огляду - конкурсу колядок і щедрівок  в палаці культури с. Дорогуськ  де зайняли призові місця.

4. Клуб за інтересом «Розрада» - керівник Сергій Сергійович Шафран.    

         Клуб створений на базі ансамблю народної пісні «Любава».

Створений він на основі загального інтересу його учасників, любителів української пісні, виявлення їх творчих задатків, збереження і вивчення обрядів нашого краю  і об’єднує для спільного відпочинку, організовуючи вечори вшанування іменинників, диспути, ігри, танці та використовуючи різні форми культосвітньої роботи.

         По змісту роботи клуб за інтересом спрямований на збереження та розвиток української культури, духовних надбань народу, організації відпочинку та дозвілля шляхом проведення вечорів-вшанування іменинників, зустрічей з цікавими людьми, виїздів з екскурсіями та інших форм відпочинку.         

5. Клуб за інтересом «Осіннє золото» - керівник Тетяна Феліксівна Скулінець.

        Клуб створено на базі РБК та Ради ветеранів війни і праці м. Любомля. «Осіннє золото» є колективом, який об’єднує в основному людей похилого віку. Серед членів клубу є ветерани війни і праці, заслужені люди міста, які люблять пісню.

Робота клубу спрямована на організацію відпочинку людей старшого віку, на патріотичне виховання підростаючого покоління на прикладі життя членів клубу, на примноження авторитету хору ветеранів «Осіннє золото».

Членами клубу проводяться вечори-зустрічі, вечори відпочинку, вечори-вшанування, іменини членів клубу, ювілеї, тематичні вечори та святкові концерти.

6. Любительське  об’єднання «Криниця» - Людмила Миколаївна Ваколюк.

         Любительське об’єднання «Криниця» створено на базі районного будинку культури і культосвітніх закладів району. Учасниками об’єднання є працівники клубних закладів району, яких об’єднують спільні професійні інтереси і проблеми.

          Любительське об’єднання «Криниця» сприяє обміну досвідом, підвищенню кваліфікації, професійного зростання працівників культури району. Діяльність  любительського об’єднання спрямована на організацію спільного відпочинку клубних працівників, вшанування кращих працівників, відзначення творчих та особистих ювілеїв.

 

Основними формами роботи є вечори-зустрічі, вечори-вшанування, вечори відпочинку, ювілеї членів клубу, тематичні вечори, святкові виїзні концерти, конкурси, розважальн програми та інші заходи, які покликані задовольнити інтереси членів клубу.

         Завдання любительського об’єднання «Криниця» полягає в утвердженні і підвищенні престижу професії клубного працівника, обміну досвідом в кращих традиціях клубної роботи.       

7. Народний аматорський ансамбль «Вербиченька» - керівник Галина Іванівна Сацюк.

       Аматорський ансамбль «Вербиченька» був створений у 1985 році при Любомльській дитячій музичній школі. До складу колективу входять викладачі музичної школи та працівники РБК. Ансамбль має дві групи: вокальну та інструментальну. Всього ансамбль нараховує 12 чоловік.

       Зеніт творчого життя колективу припав на 1991 рік, коли йому було присвоєно звання «народний» за високу виконавську майстерність та активну концертну діяльність.

        Виступи «Вербиченьки» залишаються популярними і досі. Їх слухали в багатьох трудових колективах, навчальних закладах, на районній та обласній сцені.

        За роки своєї роботи колектив ансамблю «Вербиченька» нагороджений грамотами Міністерства культури України, відзнакою Генерального консула Польщі в м. Києві, грамотами обласного управління культури та районного відділу культури. Колектив знаний в Республіках Білорусь та Польща.

         Колектив «Вербиченька» вигідно вирізняється серед інших високою виконавською майстерністю.

8. Вокальний ансамбль естрадної пісні «Голос любові» - керівник Анатолій Володимирович Бекерей.

      Ансамбль був створений працівниками РБК у 1996 році.

      Головним завданням учасників ансамблю являється розвиток концертної діяльності, залучення до участі в колективі молодих обдарованих виконавців, виховання в глядачів любові до сучасної української пісні.

      Репертуар вокального ансамблю різноманітний, але переважають пісні українських авторів: Павла Мрежука, Геннадія Татарченка, Олександра Злотника, Олександра Морозова, Ігоря Білозіра, Володимира Івасюка, Вадима Крищенка, Михайла Ткача, Олександра Вратарьова, Володимира Кудрявцева, Галини Калюжної та ін.

Глядачі щиро аплодують, коли зі сцени виступає цей колектив. Незмінними солістами ансамблю є Надія Шоцька, Андрій Климович, Сергій Шафран, Михайло Савчук. Також, в ансамблі є і малі форми: дуети,  тріо, квартети.

За час свого існування вокальний ансамбль «Голос любові» виступав безліч разів не тільки в Любомльському  районі, а й  в інших районах області та в Республіці Польща.

         Колектив ансамблю постійно працює над збагаченням свого репертуару, над професійним виконанням, сценічною культурою, щоб донести до аудиторії красу сучасної української пісні.

9. Народний аматорський хор «Любава» - керівник Михайло Михайлович Савчук.

Заснований хор «Любава» в 1989 році.          В 2000 році колективу було присвоєно звання «народний». Керівниками з самого початку були досвідчені фахівці Олександр Єрмаков та Надія Клімук. Пізніше керувати хором стала досвідчений хоровик Лілія Стець. Перейняли цю творчу естафету досвідчені керівники - Людмила Хомік та Анатолій Бекерей. На даний момент керує колективом Савчук Михайло.

Музичний матеріал народного колективу багатий та різноплановий. Він включає в себе обробки народних пісень місцевого регіону, відтворюючи його колорит. В репертуарі хору ліричні, жартівливі, весільні, танцювальні та хорові пісні, а також твори українських класиків, пісні сучасних композиторів.

Характерною рисою колективу є використання різнобарвного тембрового звучання, притаманного саме нашій місцевості. Хор вигідно вирізняється ще й тим, що поряд із співом тут використовуються танці з обрядовими сценами.

З моменту створення і по сьогоднішній день колектив є постійним учасником всіх культурно-масових заходів, фестивалів та свят, які організовуються в місті та районі. Також знаний народний хор «Любава» як на Волині, так і за її межами. У вересні 2013 року хор був учасником VII Міжнародного фестивалю українського фольклору  «Берегиня» в м. Луцьку.

Підсумком творчої характеристики народного хору «Любава» є неодноразові досягнення, відзначені подяками та дипломами міжнародних, обласних, міжрегіональних та районних фестивалів та конкурсів.

10. Хорова академічна капела – керівник Андрій Андрійович Залевський.

Аматорська хорова капела с. Згорани була створена в 1946 році при Згоранському сільському клубі з числа сільської молоді. З того часу хор не припиняв своєї творчої роботи. У нього велика концертна діяльність, свої традиції, тут співають цілі династії та родини.

Багаторічним керівником хору була Залевська Марія Василівна. З 2007 року хоровою капелою керує Залевський Андрій Андрійович. Він зберігає традиції колективу, підбирає цікавий репертуар, до якого увійшли українські народні пісні, твори українських та зарубіжних класиків та сучасних композиторів.

В 2000-му році хор захистив звання «народний» за високу виконавську майстерність та багаторічну концертну діяльність.

Колектив приймає активну участь в мистецьких заходах, які проходять в с. Згорани та інших селах району, в районних святах та заходах. Високу оцінку виконання хор отримує, звітуючи на районній сцені, також він є постійним учасником усіх творчих звітів району.

Зараз хорова капела нараховує 37 чоловік. Це жінки і чоловіки різного віку та професій, які закохані в пісню і віддано займаються улюбленою справою.

             Капела веде активну концертну діяльність, постійно працює над оновленням репертуару, вдосконаленням виконавської майстерності.

11. Ансамбль народних інструментів – керівник Анатолій Миколайович Сацюк.

        Ансамбль нараховує 14 учасників з числа викладачів дитячої музичної школи та працівників районного будинку культури. Репертуар ансамблю налічує близько 20 творів, які є обробками українських народних мелодій різних авторів.

      Ансамбль супроводжує виступи аматорських колективів та окремих виконавців, виконує інструментальні твори на районній сцені. Ансамбль є постійним учасником обласного огляду-конкурсу народно-інструментальної музики «Калинова сопілка» в м. Ковелі, де неодноразово займав призові місця.

         На даний момент ансамблем керує Анатолій Сацюк. Це талановитий музикант, володіє грою на багатьох інструментах. Він робить аранжировки до багатьох творів, які є в репертуарі колективу.

12. Дитяче любительське об’єднання  «Зірки над Бугом» - керівник Ірина Іванівна Мирон.

Любительське об’єднання «Зірки над Бугом» Любомльського РБК  налічує в собі 34 учасники. Це талановиті діти 4-17-ти років, які хочуть і люблять співати.

Вже традиційно весною проводиться конкурс юних виконавців української народної та сучасної пісні «Зірки над Бугом», де конкурсантів оцінює журі, учасникам вручаються  дипломи та подарунки.

Основними  завданнями  об’єднання  є робота, спрямована  на  вивчення, збереження,  відродження  та  розвиток  традиційної  духовної  і  матеріальної  культури  українців; організація та  проведення  конкурсів і фестивалів  з метою виявлення  талановитих  виконавців; збагачення  репертуару  кращими  пісенними  зразками; ефективна  міжнародна  взаємодія, обмін  творчими  досягненнями; широке  використання  ініціативи  членів  об’єднання  в організації  масових  заходів.

13. Фольклорний ансамбль «Посаг» - керівник Надія Іванівна Шоцька.

В репертуарі ансамблю є українські народні пісні і танці, традиційні обряди, зокрема обряд «Забивання посагу».

Фольклорний колектив «Посаг» був учасником Міжнародного фестивалю      етнографічних регіонів України «Родослав»    у м. Івано-Франківську та є постійним учасником Міжнародного фестивалю українського фольклору  «Берегиня» в м. Луцьку.

Вирізняється цей колектив автентичним стилем виконання пісень свого регіону.

14. Чоловічий вокальний ансамбль – керівник Людмила Степанівна Хомік.

         Чоловічий вокальний ансамбль  складається з працівників районного будинку культури та інших організацій міста.

         Об’єднує учасників любов до пісні, патріотичний дух.

Ансамбль є незмінним учасником всіх святкових концертів, які проходять в місті та районі. Також бере участь виїзних концертах.

Репертуар складається як з українських народних пісень, так і з сучасних естрадних творів. Завданням учасників ансамблю є розвиток концертної діяльності, виховання в глядачів любові до народної та сучасної української пісні.

Колектив багато уваги приділяє цілеспрямованій роботі над удосконаленням своєї виконавської майстерності.

15. Жіночий вокальний ансамбль – керівник Ваколюк Людмила Миколаївна.       

Жіночий вокальний ансамбль складається з працівників районного будинку культури.

         Репертуар ансамблю різноманітний за тематикою, образно-емоційною сферою, стилем, засобами художньої виразності. Він постійно поповнюється новими творами українських,  сучасних композиторів та народними піснями.

Ансамблю притаманна висока культура виконання, темброве забарвлення.

16. Ансамбль народного танцю – керівник Валентина Іванівна Степанюк.

Ансамбль супроводжує виступи аматорського народного хору «Любава». До складу колективу входять працівники районного будинку культури та інших організацій міста та району.

Створюючи неповторні танцювальні композиції, колектив вражає своїми запальними та оригінальними виступами під супровід українських народних мелодій і традиційних танців. Він є самобутнім та цікавим, так як використовує в своєму репертуарі елементи обрядовості з притаманним місцевим колоритом.

17. Духовий оркестр – керівник Віталій Петрович Романюк.

Репертуар духового оркестру налічує близько 50 різноманітних творів. Це і марші, і популярні твори в інструментовці різних авторів.

Репетиції оркестру відвідує понад 18 чоловік різної вікової категорії з  числа працівників будинку культури, викладачів та учнів музичної школи та жителів м. Любомля, які закохані в духову музику.

Духовий оркестр приймає активну участь в культурно-масових заходах міста, районних та обласних конкурсах духової музики. Так у 2012 р. в обласному огляді-конкурсі духових оркестрів колектив зайняв ІІ місце.

На даний момент проходять творчі репетиції по підготовці до обласного свята народного танцю та духової музики, яке відбудеться в травні  місяці.

Репертуар духового оркестру постійно поповнюється новими та цікавими творами.

18. Диксиленд «Гаряча шістка» - керівник Віталій Петрович Романюк.

Ансамбль з шести виконавців вражає своїми енергійними джазовими творами вже понад двох років.

         Створений він завдяки ініціативі та бажанню керівника духового оркестру Романюка Віталія. Загорівшись бажанням, він зібрав однодумців та музикантів-професіоналів.

         За час свого існування манера та стиль виконання цього колективу припали до душі глядачам, так як вирізняються інструментальним складом, технікою виконання та рівнем майстерності.

В репертуарі ансамблю переважають популярні джазові твори різних авторів, які викликають бурхливі емоції у слухачів під час виступів на районній та обласній сцені.

Учасники ансамблю постійно працюють над поповненням свого репертуару та над вдосконаленням виконавської майстерності.

19. Гурток художнього читання – керівник Андрій В’ячеславович Климович.

         Основною метою та завданням гуртка художнього читання є розуміти і переживати зміст літературного твору, образного значення слова, вміння його творчо використовувати не лише на сцені, а й у побуті. Виробляти навички акторського виконання певної  ролі у сценаріях.

         Особлива увага в роботі з учасниками гуртка приділяється засобам виразного читання: техніці читання мовлення, диханню, голосу, дикції, будові мовленнєвого апарату.

         Не менш важливим є звернення уваги на засоби емоційно-образної виразності творів, які є в репертуарі.

               Керівник навчає учасників мистецтву образного бачення, виробленню навичок фантазування, володінню темпоритмом та інтонаційним забарвленням голосу, творчого ставлення читця до твору, використовуючи  міміку, жести, зв’язок з аудиторією.

20. Концертно-художній колектив - керівник Андрій В’ячеславович Климович

Концертно-художній колектив висвітлює одне із головних завдань в розвитку аматорського мистецтва, даючи  широкі можливості у вихованні підростаючого покоління так як демонструє норми та цінності сучасного суспільства в доступній та цікавій формі.

         Учасники концерно-художного колективу РБК здійснюють виїзні концерти, використовуючи в програмі художні номери з елементами театралізації.

         Завданням КХК є задоволення різноманітних духовних запитів,  культурних і творчих потреб населення різних вікових категорій в сфері дозвілля. Даний колектив є одним з форм масової  театралізованої культурно-просвітницької діяльності.

 

Календар

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Годинник

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0