Середа
08.07.2020
22:31
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Любомльський районний будинок культури
Головна Реєстрація Вхід
Народний аматорський хор "Любава" »
Меню сайту

Погода
Любомль

Форма входу

Народний аматорський хор "Любава"

Керівник - Савчук Михайло Михайлович.

 

 Народний аматорський ансамбль "Любава" - це відомий у Волинській обл. співочий колектив, знаний в багатьох регіонах України, Білорусі та сусідньої Польщі. "Любава" разом з музиками налічує 25 учасників, які співають і танцюють одночасно, збуджуючи прекрасні почуття і благородні пориви своїх слухачів.Феномен "Любави" у манері її співу - спокійному, ніжному, лагідному та простих пританцьовуваннях, характерних Любомльському краю.Пісенний діапазон сягає від фольклору та фольклорного театру до української народної класики, вокально-хореографічних побутових сцен.

Живицею для народного аматорського ансамблю "Любава" були і є участі у міжнародних пісенних фестивалях в Україні - "Берегиня" (м. Луцьк), "Родослав (м. Івано-Франківськ), "Лесині джерела"(м.Новоград-Волинський) "Любо" (м.Луганськ), в концертах на міжнародному форумі лікарів-дієтологів у Львівському оперному театрі; в РП – купальські свята над Бугом та Віслою, міжнародний фестиваль українського та польського фольклору (м. Соколов – Подляский), все польське свято пивоварів (м.Красностав), міжнародне свято фольклору (м.Цехоцінек Поморсько-Куявського воєводства), свято Любомльського земляцтва на теренах Любомльщини і 11 років підряд зустріч з українською діаспорою на православному святі у гміні Старий Брус на Хелмщині; участь колективу в різдвяних вечорницях, організованих консульською установою та українською діаспорою в м. Брест республіки Білорусь.

Безперечно, колектив має звання лауреатів багатьох фестивалів, дипломи, подяки, почесні грамоти різних рівнів, подарунки. Але найвища нагорода – визнання своїх слухачів, особливо на концертах перед сільськими жителями. Своєю неповторністю колектив завдячує натхненню директора РБК Людмилі Хомік, високо професійності художнього керівника Сергія Шафрана, акомпаніаторів - Анатолія Бекерея, Вадима Мирона та хореографа Валентини Степанюк.

 

Заснований хор «Любава» в 1989 році. В 2000 році колективу було присвоєно звання «народний». Керівниками з самого початку були досвідчені фахівці Олександр Єрмаков та Надія Клімук. Пізніше керувати хором стала досвідчений хоровик Лілія Стець. Перейняли цю творчу естафету досвідчені керівники - Людмила Хомік та Анатолій Бекерей. На даний момент керує колективом Савчук Михайло.

Музичний матеріал народного колективу багатий та різноплановий. Він включає в себе обробки народних пісень місцевого регіону, відтворюючи його колорит. В репертуарі хору ліричні, жартівливі, весільні, танцювальні та хорові пісні, а також твори українських класиків, пісні сучасних композиторів.

Характерною рисою колективу є використання різнобарвного тембрового звучання, притаманного саме нашій місцевості. Хор вигідно вирізняється ще й тим, що поряд із співом тут використовуються танці з обрядовими сценами.

З моменту створення і по сьогоднішній день колектив є постійним учасником всіх культурно-масових заходів, фестивалів та свят, які організовуються в місті та районі. Також знаний народний хор «Любава» як на Волині, так і за її межами. У вересні 2013 року хор був учасником VII Міжнародного фестивалю українського фольклору  «Берегиня» в м. Луцьку.

Підсумком творчої характеристики народного хору «Любава» є неодноразові досягнення, відзначені подяками та дипломами міжнародних, обласних, міжрегіональних та районних фестивалів та конкурсів.

 

Календар

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Годинник

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0